Samoregulišući grejni kabl VTR
1.066,25рсд – 1.574,59рсдRaspon cena: od 1.066,25рсд do 1.574,59рсд
→ Industrijski samoregulišući grejni kabl snage 10, 20, 30 i 40 W/m.
→ Za zaštitu cevovoda i rezervoara od smrzavanja.
→ Presek magistrala 1.25 mm² za dugačke grejne sekcije.
→ Standardna (AT, BT) i hemijski otporna izolacija (BP).
→ Samoregulacija sprečava pregrevanje u slučaju preklapanja.
→ Robustan dizajn za složene instalacije.
→ Sertifikovan u skladu sa CE i VDE regulativom.
Samoregulišući grejni kabl VTR (10–40 W/m)
Samoregulišući grejni kabl VTR je robustan industrijski samoregulišući grejni kabl, dizajniran za zaštitu od smrzavanja cevovoda i rezervoara u bezbednim zonama i otapanje snega i leda iz oluka. Njegove dimenzije i veliki izbor izlaznih snaga, pruža mogućnost raznih primena. Ovaj grejni kabl je, zahvaljujući većim snagama (do 40 W/m), idealan izbor za održavanje temperatura u složenim industrijskim procesima.
Za razliku od lakših serija, VTR koristi provodnike preseka 1.25 mm², što mu omogućava veće dužine grejnih krugova i bolju mehaničku izdržljivost. Samoregulišuća matrica osigurava da se kabl ne pregreje na mestima gde se ukršta ili je prekriven lišćem u oluku.
Konstrukcija i varijante
Samoregulišući grejni kabl VTR se izrađuje sa magistralama preseka 1.25 mm² i dostupan je u tri specifične verzije, prilagođene različitim uslovima eksploatacije:
- VTL2-AT (Aluminijumska traka/Termoplastična masa): Osnovna zaštita aluminijumskom folijom sa provodnikom za uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera.
- VTL2-BT (Bakarni oplet/Termoplastična masa): Zaštita od kalaisanog bakarnog opleta koji se povezuje na uzemljenje. Pruža mehaničku zaštitu i uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera.
- VTL2-BP (Bakarni oplet/Termoplastična masa): Premium verzija opletom od kalaisanog bakra i Fluoropolimernim spoljnim plaštom. Otporan na UV zračenje, hemikalije i niske temperature do -60°C. Preporučuje se za krovove izložene jakom suncu.
Lista proizvoda
| Šifra | Naziv | Snaga (W/m) | Tip zaštite | Vrsta plašta | Boja |
|---|---|---|---|---|---|
| 104-P01-0221 | 10-VTR-AT | 10 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0223 | 20-VTR-AT | 20 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0225 | 30-VTR-AT | 30 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0226 | 40-VTR-AT | 40 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0227 | 10-VTR-BT | 10 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0229 | 20-VTR-BT | 20 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0231 | 30-VTR-BT | 30 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0232 | 40-VTR-BT | 40 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0233 | 10-VTR-BP | 10 W | Cu oplet | Fluoropolimer | Plava |
| 104-P01-0235 | 20-VTR-BP | 20 W | Cu oplet | Fluoropolimer | Plava |
| 104-P01-0237 | 30-VTR-BP | 30 W | Cu oplet | Fluoropolimer | Plava |
| 104-P01-0238 | 40-VTR-BP | 40 W | Cu oplet | Fluoropolimer | Plava |
Projektovanje i maksimalne dužine
Samoregulišući grejni kabl VTR se izrađuje sa magistralama preseka 1.25 mm². Ovaj presek magistrala određuje najvišu struju osigurača od 16A i najveće dužine grejnih krugova u zavisnosti od početnih temperatura.
Maksimalne dužine grejnog kruga (m)
Tabela prikazuje maksimalne dozvoljene dužine kabla na osiguračima od 16A (Karakteristika C, prema IEC 60898-1:2015):
| Tip kabla | Temp. uključenja | Osigurač 16A |
|---|---|---|
| 10 VTR | +10°C | 193 m |
| -20°C | 116 m | |
| 20 VTR | +10°C | 109 m |
| -20°C | 56 m | |
| U olucima (led) | 65 m | |
| 30 VTR | +10°C | 66 m |
| -20°C | 42 m | |
| 40 VTR | +10°C | 53 m |
| -20°C | 29 m |
Samoregulišući grejni kabl VTR proizvođača SIGMIAN, je robusno i energetski efikasno rešenje za zaštitu od smrzavanja. Automatski prilagođava snagu grejanja prema uslovima okoline, sprečava pregrevanje i obezbeđuje pouzdan, dugotrajan rad uz minimalno održavanje. Idealan je izbor za sigurnu ugradnju na cevima, rezervoarima i u olucima.
| Napon | 230V |
| Izlazna snaga | 10, 20, 25 i 30 W/m (na 230V) |
| Poprečni presek vodova | 1.25mm², niklovani bakar |
| Hladni kraj | Bez hladnog kraja |
| Povezivanje hladnog kraja | Komplet ECO CB |
| Najmanji poluprečnik savijanja | 25mm |
| Dimenzije | 13.2×6.1mm |
| Unutrašnje jezgro | Polu-provodna matrica |
| Zaštitni ekran | VTR-AT Aluminijumski plašt, VTR-BT Bakarni oplet VTR-BP Bakarni oplet |
| Spoljašnji plašt | VTR-AT TPE VTR-BT TPE VTR-BP Fluorpolimer |
| Boja plašta | Crna VTR-AT, VTR-BT Plava VTR-BP |
| Najniža temperatura ugradnje | -30°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +85°C |
| Eksplozivna okruženja | Ne |
| Sertifikat | VDE, CE |
| UV otporan | Da |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | VTR |
| Zemlja porekla | Nemačka |
| Zemlja uvoza | Nemačka |
| Proizvođač | SIGMIAN |
-
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTR
1.019,52рсд – 1.502,38рсдRaspon cena: od 1.019,52рсд do 1.502,38рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTL
848,18рсд – 1.039,34рсдRaspon cena: od 848,18рсд do 1.039,34рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl VTM
685,34рсд – 1.534,94рсдRaspon cena: od 685,34рсд do 1.534,94рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTM
658,44рсд – 1.466,98рсдRaspon cena: od 658,44рсд do 1.466,98рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl VTL
903,41рсд – 1.086,07рсдRaspon cena: od 903,41рсд do 1.086,07рсд





