Samoregulišući grejni kabl LTL
848,18рсд – 1.039,34рсдRaspon cena: od 848,18рсд do 1.039,34рсд
→ Industrijski samoregulišući grejni kabl.
→ Dostupan u snagama od 15, 20, 25 i 30 W/m.
→ Zaštita od smrzavanja cevi i rezervoara.
→ Otapanje snega u olucima i na krovovima.
→ Dve varijante: Al folija (AT) ili Cu oplet (BT).
→ UV otporan termoplastični spoljašnji plašt.
→ Sečenje na tačnu meru na licu mesta.
Samoregulišući grejni kabl LTL (15 – 30 W/m)
Samoregulišući grejni kabl LTL je kompaktan industrijski samoregulišući grejni kabl, dizajniran za zaštitu od smrzavanja cevovoda i rezervoara u bezbednim zonama i otapanje snega i leda iz oluka. Njegove dimenzije i veliki izbor izlaznih snaga, pruža mogućnost raznih primena.
Samoregulišuća tehnologija automatski prilagođava izlaznu snagu temperaturi okoline, sprečavajući pregrevanje čak i kada se kablovi preklapaju. Ovo osigurava maksimalnu bezbednost i pouzdanost sistema bez potrebe za složenim proračunima.
Konstrukcija i varijante
Samoregulišući grejni kabl LTL se izrađuje sa magistralama preseka 1.00 mm² i dostupan je u dve specifične verzije, prilagođene različitim uslovima eksploatacije:
- LTL2-AT (Aluminijumska traka/Termoplastična masa): Zaštita aluminijumskom folijom sa provodnikom za uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera. Ovo je ekonomično rešenje za standardne primene.
- LTL2-BT (Bakarni oplet/Termoplastična masa): Zaštita od kalaisanog bakarnog opleta koji se povezuje na uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera. Standardno rešenje za primene u neagresivnim okruženjima.
Lista proizvoda i šifre za poručivanje
| Šifra | Naziv | Snaga (W/m) | Tip zaštite | Vrsta plašta | Boja |
|---|---|---|---|---|---|
| 104-P01-0111 | 15-LTL-AT | 15 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0112 | 20-LTL-AT | 20 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0113 | 25-LTL-AT | 25 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0114 | 30-LTL-AT | 30 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0115 | 15-LTL-BT | 15 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0116 | 20-LTL-BT | 20 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0117 | 25-LTL-BT | 25 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0118 | 30-LTL-BT | 30 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
Projektovanje i maksimalne dužine
Samoregulišući grejni kabl LTL se izrađuje sa magistralama preseka 1.00 mm². Ovaj presek magistrala određuje najvišu struju osigurača od 16A i najveće dužine grejnih krugova u zavisnosti od početnih temperatura.
Maksimalne dužine grejnog kruga (m)
Tabela prikazuje maksimalne dozvoljene dužine kabla na osiguračima od 10A i 16A (Karakteristika C, prema IEC 60898-1:2015):
| Tip kabla | Temp. uključenja | Osigurač 10A | Osigurač 16A |
|---|---|---|---|
| 15 LTL | +10°C | 92 m | 120 m |
| -20°C | 51 m | 69 m | |
| 20 LTL | +10°C | 70 m | 97 m |
| -20°C | 37 m | 51 m | |
| U oluku | 60 m | 80 m | |
| 25 LTL | +10°C | 53 m | 73 m |
| -20°C | 28 m | 41 m | |
| 30 LTL | +10°C | 40 m | 62 m |
| -20°C | 18 m | 35 m |
| Napon | 230V |
| Izlazna snaga | 15, 20, 25 i 30 W/m (na 230V) |
| Poprečni presek vodova | 1.00mm², niklovani bakar |
| Hladni kraj | Bez hladnog kraja |
| Povezivanje hladnog kraja | Komplet ECO CB |
| Najmanji poluprečnik savijanja | 25mm |
| Dimenzije | LTL-AT 10.2×5.7mm, LTL-BT 10.9×6.0mm |
| Unutrašnje jezgro | Polu-provodna matrica |
| Zaštitni ekran | LTL-AT Aluminijumski plašt, LTL-BT Bakarni oplet |
| Spoljašnji plašt | TPE |
| Boja plašta | Crna |
| Najniža temperatura ugradnje | -30°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +85°C |
| Eksplozivna okruženja | Ne |
| Sertifikat | CE |
| UV otporan | Da |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | LTL |
| Zemlja porekla | Nemačka |
| Zemlja uvoza | Nemačka |
| Proizvođač | SIGMIAN |
-
Električno grejanje
Grejni kabl DEFROST 25
6.660,86рсд – 55.122,05рсдRaspon cena: od 6.660,86рсд do 55.122,05рсд -
Električno grejanje
Grejni kabl TXLP/1 17W/m
10.050,77рсд – 49.630,80рсдRaspon cena: od 10.050,77рсд do 49.630,80рсд -
Električno grejanje
Grejni kabl TXLP/2R 10W/m
15.335,28рсд – 49.949,40рсдRaspon cena: od 15.335,28рсд do 49.949,40рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl CAMT
1.451,40рсд – 2.390,00рсдRaspon cena: od 1.451,40рсд do 2.390,00рсд -
Električno grejanje
Grejni kabl FLEX 20
6.822,29рсд – 61.073,50рсдRaspon cena: od 6.822,29рсд do 61.073,50рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl CABT/Ex
1.237,67рсд – 1.664,45рсдRaspon cena: od 1.237,67рсд do 1.664,45рсд








