Samoregulišući grejni kabl VTL
903,41рсд – 1.086,07рсдRaspon cena: od 903,41рсд do 1.086,07рсд
→ Industrijski samoregulišući grejni kabl.
→ Dostupan u snagama od 15, 20, i 30 W/m.
→ Zaštita od smrzavanja cevi i rezervoara.
→ Otapanje snega u olucima i na krovovima.
→ Dve varijante: Al folija (AT) ili Cu oplet (BT).
→ UV otporan termoplastični spoljašnji plašt.
→ Sečenje na tačnu meru na licu mesta.
→ Sertifikovan u skaldu sa CE i VDE regulativom.
Samoregulišući grejni kabl VTL (15 – 30 W/m)
Samoregulišući grejni kabl VTL je kompaktan industrijski samoregulišući grejni kabl, dizajniran za zaštitu od smrzavanja cevovoda i rezervoara u bezbednim zonama i otapanje snega i leda iz oluka. Njegove dimenzije i veliki izbor izlaznih snaga, pruža mogućnost raznih primena.
Samoregulišuća tehnologija automatski prilagođava izlaznu snagu temperaturi okoline, sprečavajući pregrevanje čak i kada se kablovi preklapaju. Ovo osigurava maksimalnu bezbednost i pouzdanost sistema bez potrebe za složenim proračunima.
Konstrukcija i varijante
Samoregulišući grejni kabl LTL se izrađuje sa magistralama preseka 1.00 mm² i dostupan je u dve specifične verzije, prilagođene različitim uslovima eksploatacije:
- LTL2-AT (Aluminijumska traka/Termoplastična masa): Zaštita aluminijumskom folijom sa provodnikom za uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera. Ovo je ekonomično rešenje za standardne primene.
- LTL2-BT (Bakarni oplet/Termoplastična masa): Zaštita od kalaisanog bakarnog opleta koji se povezuje na uzemljenje. Spoljašnji plašt od termoplastičnog elastomera. Standardno rešenje za primene u neagresivnim okruženjima.
Lista proizvoda i šifre za poručivanje
| Šifra | Naziv | Snaga (W/m) | Tip zaštite | Vrsta plašta | Boja |
|---|---|---|---|---|---|
| 104-P01-0211 | 15-LTL-AT | 15 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0212 | 20-LTL-AT | 20 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0213 | 30-LTL-AT | 30 W | Al folija | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0214 | 15-LTL-BT | 15 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0215 | 20-LTL-BT | 20 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
| 104-P01-0216 | 30-LTL-BT | 30 W | Cu oplet | Termoplastika | Crna |
Projektovanje i maksimalne dužine
Samoregulišući grejni kabl VTL se izrađuje sa magistralama preseka 1.00 mm². Ovaj presek magistrala određuje najvišu struju osigurača od 16A i najveće dužine grejnih krugova u zavisnosti od početnih temperatura.
Maksimalne dužine grejnog kruga (m)
Tabela prikazuje maksimalne dozvoljene dužine kabla na osiguračima od 10A i 16A (Karakteristika C, prema IEC 60898-1:2015):
| Tip kabla | Temp. uključenja | Osigurač 10A | Osigurač 16A |
|---|---|---|---|
| 15 VTL | +10°C | 98 m | 128 m |
| -20°C | 55 m | 73 m | |
| 20 VTL | +10°C | 74 m | 103 m |
| -20°C | 39 m | 55 m | |
| U olucima | 60 m | 80 m | |
| 30 VTL | +10°C | 42 m | 66 m |
| -20°C | 19 m | 38 m |
Samoregulišući grejni kabl VTL proizvođača SIGMIAN, je praktično i energetski efikasno rešenje za zaštitu od smrzavanja. Automatski prilagođava snagu grejanja prema uslovima okoline, sprečava pregrevanje i obezbeđuje pouzdan, dugotrajan rad uz minimalno održavanje. Idealan je izbor za sigurnu ugradnju na cevima i u olucima.
| Napon | 230V |
| Izlazna snaga | 15, 20 i 30 W/m (na 230V) |
| Poprečni presek vodova | 1.00mm², niklovani bakar |
| Hladni kraj | Bez hladnog kraja |
| Povezivanje hladnog kraja | Komplet ECO CB |
| Najmanji poluprečnik savijanja | 25mm |
| Dimenzije | VTL-AT 10.2×5.7mm, VTL-BT 10.9×6.0mm |
| Unutrašnje jezgro | Polu-provodna matrica |
| Zaštitni ekran | VTL-AT Aluminijumski plašt, VTL-BT Bakarni oplet |
| Spoljašnji plašt | TPE |
| Boja plašta | Crna |
| Najniža temperatura ugradnje | -30°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +85°C |
| Eksplozivna okruženja | Ne |
| Sertifikat | CE, VDE |
| UV otporan | Da |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | VTL |
| Zemlja porekla | Nemačka |
| Zemlja uvoza | Nemačka |
| Proizvođač | SIGMIAN |
-
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTM
658,44рсд – 1.466,98рсдRaspon cena: od 658,44рсд do 1.466,98рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTL
848,18рсд – 1.039,34рсдRaspon cena: od 848,18рсд do 1.039,34рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl VTR
1.066,25рсд – 1.574,59рсдRaspon cena: od 1.066,25рсд do 1.574,59рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl LTR
1.019,52рсд – 1.502,38рсдRaspon cena: od 1.019,52рсд do 1.502,38рсд -
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl VTM
685,34рсд – 1.534,94рсдRaspon cena: od 685,34рсд do 1.534,94рсд







