TXLP TWIN
Grejni kabl TXLP DRUM dvožilni grejni kabl različite otpornosti koji se isporučuje neobrađen na kalemu. Za odabir odgovarajuće otpornosti i dužine grejnog kabla potrebno je poznavanje proračuna za određivanje potrebne dužine da se ne bi prekoračila dozvoljena linijska snaga. Dozvoljeni napon napajanja do 500V.
Grejni kablovi TXLP TWIN predstavljaju sirove grejne kablove proizvođača NEXANS koji se isporučuju na kalemu. Grejni kabl TXLP TWIN je idealan za električno podno grejanje kod betonskih konstrukcija, instalacijama za otapanje snega i leda, zaštitu od smrzavanja krovnih oluka i odvoda, grejanje tla itd. Kabl je izuzetno univerzalan i može se prilagoditi tako da odgovara skoro svakoj primeni.
Grejni kabl je dvožilni, pa zahteva izradu jednog hladnog kraja da bi se grejni kabl povezao na napajanje ili termostat. Drugi kraj grejnog kabla se obrađuje i zatvara vodonepropusnom završnicom. Proizvođač NEXANS Norveška standardno proizvodi 15 različitih otpornosti ovog tipa grejnog kabla.
Za standardne napone 230V i 400V, za sve otpornosti, u tabeli su date dužine grejnih sekcija sa izlaznom linijskom snagom. Najveća dozvoljena linijska snaga iznosi 30W/m, pa su navedene dužine grejnih sekcija za ovu snagu najkraće dozvoljene.
Grejni kabl TXLP TWIN 230V, 30w/m IZBOR DUŽINA
|
Napon 230 V |
Otpor (Ω/m) |
Dužina (m) |
Snaga |
|
30 W/m |
0,05 |
187,8 | 5634 |
| 0,07 | 158,7 |
4761 |
|
|
0,09 |
140,0 | 4200 | |
| 0,13 | 116,5 |
3495 |
|
|
0,18 |
99,0 | 2970 | |
| 0,32 | 74,2 |
2226 |
|
|
0,48 |
60,6 | 1818 | |
| 0,73 | 49,1 |
1473 |
|
|
1,08 |
40,4 | 1212 | |
| 1,50 | 34,3 |
1029 |
|
|
2,50 |
26,6 | 798 | |
| 3,70 | 21,8 |
654 |
|
|
5,70 |
17,6 | 528 | |
| 8,60 | 14,3 |
429 |
|
|
13,10 |
11,6 |
348 |
Grejni kabl TXLP TWIN 400V, 30w/m IZBOR DUŽINA
|
Napon 400 V |
Otpor (Ω/m) |
Dužina (m) |
Snaga |
|
30 W/m |
0,05 |
326,6 | 9798 |
| 0,07 | 276,0 |
8280 |
|
|
0,09 |
243,4 | 7302 | |
| 0,13 | 202,5 |
6075 |
|
|
0,18 |
172,1 | 5163 | |
| 0,32 | 129,1 |
3873 |
|
|
0,48 |
105,4 | 3162 | |
| 0,73 | 85,5 |
2565 |
|
|
1,08 |
70,3 | 2109 | |
| 1,50 | 59,6 |
1788 |
|
|
2,50 |
46,2 | 1386 | |
| 3,70 | 38,0 |
1140 |
|
|
5,70 |
30,6 | 918 | |
| 8,60 | 24,9 |
747 |
|
|
13,10 |
20,2 |
606 |
Moguće je izraditi grejne sekcije sa linijskim snagama 10W/m, 15W/m, 20W/m ili prema zahtevu naručioca.
| Napon | Max. 500V |
| Izlazna snaga | Do 30W/m |
| Hladni kraj | Bez hladnog kraja |
| Povezivanje hladnog kraja | Termoskupljajući komplet |
| Najmanji poluprečnik savijanja | 5xD (35mm) |
| Prečnik kabla | 6.2-6.9mm |
| Unutrašnja izolacija | Hemijski umrežen polietilen |
| Zaštitni ekran | Aluminijumski plašt |
| Zaštitni provodnik | Kalajisani bakar |
| Spoljašnja plašt | PVC |
| Boja plašta | Crna |
| Najniža temperatura ugradnje | 0°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +160°C |
| IP-klasa, krajnja zaptivka | IPX7 |
| Mehanička klasa | M2 |
| UV otporan | Da |
| Otpornost na vatru | IEC 60332-1 |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | TXLP TWIN |
| Zemlja porekla | Norveška |
| Zemlja uvoza | Norveška |
| Proizvođač | Nexans AS |
-
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl CTE
2.946,70рсдOriginalna cena je bila: 2.946,70рсд.2.652,03рсдTrenutna cena je: 2.652,03рсд. -
Električno grejanje
Grejni kabl MILLICABLE 6
-
Električno grejanje
Grejni kabl TXLP/1 17W/m
10.050,77рсд – 49.630,80рсдRaspon cena: od 10.050,77рсд do 49.630,80рсд -
Električno grejanje
ETF-110/99C Senzor na kablu
-
Električno grejanje
Grejna mreža Extra Power Mat
6.892,00рсд – 37.271,20рсдRaspon cena: od 6.892,00рсд do 37.271,20рсд -
Električno grejanje
Grejni kabl MILLICABLE FLEX, 15W/m
17.607,96рсд – 58.551,60рсдRaspon cena: od 17.607,96рсд do 58.551,60рсд -
Termostati
Kontroler ETR2-1550
20.772,84рсдOriginalna cena je bila: 20.772,84рсд.18.695,56рсдTrenutna cena je: 18.695,56рсд.








