Grejni kabl MILLICABLE 6
Prilagodljivo rešenje za površine sa završnim drvenim podovima. Grejni kabl MILLICABLE 6 može biti instaliran direktno ispod drvenih podnih obloga kao što su parket ili laminat upotrebom građevinskog lepka ili mase za izravnavanje. Zbog svoje male linijske snage i debljine od samo 4mm najznačajnija primena je kod drvenih podova gde je potrebno obezbediti uklapanje u ograničenu visinu poda.
Grejni kabl MILLICABLE 6 je dvožilni grejni kabl dizajniran za ugradnju sistema za grejanje prostorija tamo gde se zahteva mala instalisana snaga po površini. Linijska snaga od samo 6 W/m pruža fleksibilnost prilikom montaže kod podova sa drvetom kao završnom podnom oblogom. Grejni kabl je potpuno spreman za ugradnju, zaštićen posebnim ekranom od provodnog polimera. Grejni kablovi dužine preko 30m se izrađuju sa skrivenim spojem između grejnog dela i hladnog kraja. Skriveni spoj takođe produžava radni vek proizvoda i smanjuje broj kvarova kablova u radu na nulu. Grejni kablovi MILLICABLE 6 se široko koriste za izradu kućnih sistema „Toplog poda“ kod laminantnih ili podova od parketa. Ovaj tip grejnog kabla se najčešće instalira u sloj građevinskog lepka neposredno pre završne podne obloge. Zbog malog prečnika od 4mm grejni kabl MILLICABLE 6 zahteva da bude pokriven zaštitnim slojem lepka od samo 6 do 8 mm što obezbeđuje minimalno podizanje visine podne obloge. Ovi grejni kablovi se mogu instalirati do minimalnog rastojanja od 40mm, odnosno do instalisane snage od 150 W/m².
Zbog svega navedenog ovaj grejni kabl se najčešće koristi za primene gde je potrebno obezbediti uklapanje u ograničenu visinu podova od drveta ili laminata. Proizvođač NEXANS Norveška standardno proizvodi 13 različitih dužina grejnih elemenata ovog tipa.
| Napon | 230V |
| Izlazna snaga | 6/m (na 230V) |
| Hladni kraj | 3.5m |
| Povezivanje hladnog kraja | Skriveni spoj (bez spojnice) za elemente duže od 30m |
| Najmanji prečnik savijanja | 40mm |
| Prečnik kabla | 4.0mm |
| Unutrašnja izolacija | Fluor polimer |
| Zaštitni ekran | Provodni polimer |
| Zaštitni provodnik | Kalajisani bakar |
| Spoljašnji plašt | PVC |
| Boja plašta | Crna |
| Najniža temperatura ugradnje | 0°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +90°C |
| IP-klasa, krajnja zaptivka | IPX7 |
| Otpornost na vatru | IEC 60332-1 |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | MILLICABLE 6 W/m |
| Zemlja porekla | Norveška |
| Zemlja uvoza | Norveška |
| Proizvođač | Nexans AS |
-
Električno grejanje
Grejni kabl MILLICABLE FLEX, 15W/m
17.607,96рсд – 58.551,60рсдRaspon cena: od 17.607,96рсд do 58.551,60рсд -
Električno grejanje
ETF-122 Senzor na kablu -40…+120°C
-
Električno grejanje
Grejni kabl MILLICABLE FLEX 10
-
Električno grejanje
Grejni kabl TXLP/1 17W/m
10.050,77рсд – 49.630,80рсдRaspon cena: od 10.050,77рсд do 49.630,80рсд -
Termostati
Daljinski kontrolni panel ETOP-R
-
Električno grejanje
ETOG-56 Senzor vlage i temperature za tlo
33.275,22рсдOriginalna cena je bila: 33.275,22рсд.29.947,70рсдTrenutna cena je: 29.947,70рсд. -
Termostati
Kontroler ETR2-1550
20.772,84рсдOriginalna cena je bila: 20.772,84рсд.18.695,56рсдTrenutna cena je: 18.695,56рсд.








