Grejni kabl MILLICABLE FLEX 10
Prilagodljivo rešenje i mogu imati različite primene. Dizajniran je za ugradnju u malter, ravnajući sloj, lepak za pločice i može se postaviti ispod većine podnih obloga. Grejni kablovi MILLICABLE FLEX 10 su idealno rešenje za grejanje toplih klupa, stolova za masažu, pogodni za grejanje kupatila, vlažnih prostorija i bazena. Zbog svoje male debljine najznačajnija primena je u projektima renoviranja za ugradnju u prostorije nepravilnog oblika.
Grejni kabl MILLICABLE FLEX 10 je dvožilni grejni kabl sa skrivenim spojem dizajniran za ugradnju sistema za grejanje prostorija, grejanje kupatila, sauna i toplih klupa. Linijska snaga od samo 10 W/m pruža fleksibilnost prilikom montaže za većinu snaga odobrenih za električno podno grejanje. Kabl je potpuno spreman za ugradnju, zaštićen posebnim ekranom u obliku aluminijumske cevi. Ekran značajno povećava robusnost kabla i produžava njegov životni vek. Skriveni spoj takođe produžava radni vek proizvoda i smanjuje broj kvarova kablova u radu na nulu. Grejni kablovi MILLICABLE FLEX 10 se široko koriste za izradu kućnih sistema „Toplog poda“ ili toplih klupa pri čemu se najčešće instalira u sloj građevinskog lepka neposredno pre završne podne obloge. Zbog malog prečnika od 4mm grejni kabl MILLICABLE FLEX 10 zahteva da bude pokriven zaštitnim slojem lepka od samo 6 do 8 mm što obezbeđuje minimalno podizanje visine podne obloge. Ovi grejni kablovi se mogu instalirati do minimalnog rastojanja od 40mm, odnosno do instalisane snage od 200 W/m².
Zbog svega navedenog ovaj grejni kabl se najčešće koristi za primene gde je potrebno obezbediti uklapanje u ograničenu visinu poda ili kod rekonstrukcija starih podova. Proizvođač NEXANS Norveška standardno proizvodi 13 različitih dužina grejnih elemenata ovog tipa.
| Napon | 230V |
| Izlazna snaga | 10/m (na 230V) |
| Hladni kraj | 2.5m |
| Povezivanje hladnog kraja | Skriveni spoj (bez spojnice) za elemente veće od 300W |
| Najmanji prečnik savijanja | 40mm |
| Prečnik kabla | 4.0mm |
| Unutrašnja izolacija | Fluor polimer |
| Zaštitni ekran | Aluminijumski plašt |
| Zaštitni provodnik | Kalajisani bakar |
| Spoljašnji plašt | PVC |
| Boja plašta | Plava |
| Najniža temperatura ugradnje | 0°C |
| Najviša temperatura (opterećen) | +65°C |
| Najviša temperatura (neopterećen) | +160°C |
| IP-klasa, krajnja zaptivka | IPX7 |
| Mehanička klasa | M2 |
| UV otporan | Da |
| Otpornost na vatru | IEC 60332-1 |
| Vrsta proizvoda | Električni grejni kabl |
| Model | MILLICABLE FLEX 10W/m |
| Zemlja porekla | Norveška |
| Zemlja uvoza | Norveška |
| Proizvođač | Nexans AS |
-
Električno grejanje
ETF-622 Senzor na kablu -40…+120°C
4.846,24рсдOriginalna cena je bila: 4.846,24рсд.4.361,62рсдTrenutna cena je: 4.361,62рсд. -
Električno grejanje
ETF-522 Senzor na kablu -40…+120°C
-
Električno grejanje
Samoregulišući grejni kabl CTE
2.946,70рсдOriginalna cena je bila: 2.946,70рсд.2.652,03рсдTrenutna cena je: 2.652,03рсд. -
Električno grejanje
Grejni kabl DEFROST SNOW 28W/m
15.881,86рсд – 45.079,78рсдRaspon cena: od 15.881,86рсд do 45.079,78рсд -
Električno grejanje
ETOK-1 Nosač senzora ETOG-56
4.019,57рсдOriginalna cena je bila: 4.019,57рсд.3.617,61рсдTrenutna cena je: 3.617,61рсд. -
Električno grejanje
ETOG-55 Senzor vlage i temperature za tlo
31.360,24рсдOriginalna cena je bila: 31.360,24рсд.28.224,22рсдTrenutna cena je: 28.224,22рсд. -
Električno grejanje
Grejni kabl MILLICABLE 6
-
Termostati
Kontroler ETOP-4770








